Infekcja miejsc intymnych i Trivagin

O pojawieniu się infekcji bakteryjnej pochwy świadczyć może przede wszystkim świąd okolic intymnych oraz upławy. To powszechna dolegliwość i praktycznie każda kobieta doświadczyła jej przynajmniej raz w swoim życiu.

Do głównych objawów infekcji bakteryjnej pochwy zalicza się przede wszystkim zmianę wyglądu oraz zapachu wydzieliny z pochwy. Taka wydzielina w normalnych warunkach powinna być bezwonna, przejrzysta lub biała, śliska, a po wyschnięciu kremowa.

W pochwie znajduje się wiele bakterii. Są one jej naturalną florą. Za sprawą pałeczek kwasu mlekowego to środowisko ma kwaśny odczyn, który pełni funkcję ochronną przed bakteriami. Gdy równowaga tego środowiska jest zachwiana, dochodzi do nadmiernego rozmnażania się bakterii, które podrażniają śluzówkę i przyczyniają się tym samym do powstania stanu zapalnego. W celu przywrócenia takiej równowagi można skorzystać z licznych preparatów takich jak, chociażby trivagin.

trivaginWarto wspomnieć o tym, jakie są charakterystyczne objawy bakteryjnej infekcji pochwy.
Świadczyć o niej może to, że wydzielina przybiera kolor białoszary lub żółty, staje się wodnista, a jej zapach przypomina rybi.
Wszystko to potwierdza jedynie, że mamy do czynienia z infekcją bakteryjną.

W sytuacji, gdy jej kolor jest biały i ma grudkowatą konsystencję, to przyczyną tego stanu są także grzyby.

Dbanie o higienę okolic intymnych jest niezwykle ważne, ale bardzo często można uzyskać odwrotny efekty, gdy dba się o nie w nadmiarze. Dochodzi wtedy do wypłukania naturalnej flory bakteryjnej za sprawą składników chemicznych obecnych w dezodorantach czy mydłach toaletowych.

Dlatego też, gdy naruszymy równowagę takiej flory bakteryjnej to warto poza lekami wesprzeć się preparatami takimi jak trivagin.

Żeby uniknąć przykrych powikłań, należy wyleczyć każdy pojawiający się rodzaj infekcji. Zaniechanie tego może być przyczyną infekcji kanału szyjki macicy. W niektórych przypadkach bakterie przedostawać się mogą nawet dalej - aż do błony macicy.

To, co sprzyja takim rodzajom zakażeń to przede wszystkim przyjmowanie antybiotyków, infekcje bakteryjne pozostałych narządów oraz suchość pochwy będąca następstwem zaburzeń hormonalnych lub menopauzy.

Najbardziej zagrożone są kobiety współżyjące seksualnie. W trakcie zbliżeń najłatwiej o przeniesienie bakterii na narządy płciowe.

Duże znaczenie ma dbanie o higienę zwłaszcza w trakcie menstruacji. Krew miesiączkowa może być czynnikiem zobojętniającym środowisko bakteryjne pochwy, przyczyniając się w ten sposób do osłabienia jej odporności.

trivagin
rys. https://znamlek.pl/trivagin-498.html

Każda infekcja intymna musi zostać wyleczona. W przeciwnym razie powróci ze zdwojoną siła. Dlatego też konieczna jest bezzwłoczna konsultacja z ginekologiem. Dobierze on odpowiednie lekarstwa do danego przypadku.
Rozpoznania dokonać można poprzez rutynowe badanie ginekologiczne oraz wykonanie posiewu wydzieliny z określeniem antybiogramu. Zazwyczaj w leczeniu korzysta się z sulfonamidów oraz antybiotyków. Wspomaga się je preparatami do smarowania takimi jak trivagin.

Leczenie trwa około tygodnia, po którym wykonuje się badanie kontrolne w celu upewnienia się, czy było ono skuteczne.